Kup teraz i zapłać za 30 dni z PayPo
Darmowa dostawa od 70 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wakacje bez hotelu, czyli jak zaplanować rodzinny camping?

2020-08-28
Wakacje bez hotelu, czyli jak zaplanować rodzinny camping?Dla wielu osób wakacyjny wyjazd, to pobyt w hotelu, pensjonacie czy też wynajętym apartamencie. Gwarantuje to stały dostęp do kuchni, wody, czy elektryczności. Istnieje jednak nieco inny sposób na spędzenie wakacji, który został już nieco zapomniany, ale w tym roku - ze względu na wyjątkowe okoliczności - ma duże szanse na powrót do popularności. Mowa tu o campingu, czy też biwakowaniu.   Jest to mniej konwencjonalny i utarty pomysł na wyjazd w rodzinnym gronie, czy w grupie znajomych; pomysł, który niekoniecznie przewiduje stały kontakt ze światem, czy nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej, ale z całą pewnością oferuje coś naprawdę wyjątkowego - bliskość natury i niezapomniane przeżycia.



Rodzinny camping - jak przygotować się do wyjazdu?

Skrupulatność planowania campingu zależy przede wszystkim od członków wyprawy. Wyjazd z małymi dziećmi będzie z pewnością bardziej wymagający - potrzebne będzie dokładne sprawdzenie miejsca docelowego, a nawet rezerwacja kwatery namiotowej, czy miejsca na przyczepę campingową. Z nieco starszymi pociechami lub w przypadku wyjazdu we dwoje, czy też z grupą znajomych, można pokusić się jednak o zupełnie spontaniczny wypad na dziko - w bezpiecznym miejscu, niebędącym pod nadzorem właściciela pola namiotowego czy campingu. W obu przypadkach należy jednak przede wszystkim obrać cel podróży, sprawdzić swoją destynację oraz przewidywaną pogodę - o ile w hotelowym pokoju deszcz nie jest przeszkodą, o tyle pod namiotem może nie być Wam już tak obojętny. Camping, to z założenia wyjazd nieco bardziej z dala od obleganych destynacji turystycznych. Dojazd na miejsce transportem publicznym może być więc nieco utrudniony; najlepiej więc zaplanować podróż samochodem. Dobrym pomysłem jest rozłożenie podróży na kilka etapów, z ciekawymi przystankami czy też noclegiem po drodze - w ten sposób przygoda zaczyna się już od samego początku! Na taki rodzaj podróży, zwłaszcza w przypadku wyjazdu z dziećmi, trzeba się jednak dobrze przygotować - wybrać ciekawe miejsca przystankowe, zadbać o odpowiednią ilość prowiantu oraz alternatywne zajęcia w razie niesprzyjającej pogody.



Co zabrać ze sobą na camping?

O ile nie podróżujecie z przyczepą campingową, czy też camperem, podstawą biwaku jest oczywiście namiotObecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli namiotów, dopasowanych zarówno do ilość uczestników wyjazdu, jak i miejsca obozowania, czy też pory roku. Jakie są najważniejsze cechy dobrego namiotu? Przede wszystkim, wytrzymałość, bezpieczeństwo, wygoda, ale także termoizolacja oraz łatwość rozkładania i składania. Na dłuższy wyjazd warto wybrać namiot z dodatkowym przedsionkiem, gdzie można pozostawić część swojego ekwipunku bądź rozłożyć stolik i krzesła, czy przenośną kuchenkę w trakcie dnia. Poza namiotem bardzo ważne jest także jego odpowiednie wyposażenie. Wygodne materace i śpiwory, a także zabezpieczające i izolujące maty, bardzo praktyczne w przypadku wyjazdów z małym dzieckiem. Przydatne będą także niewysoki stolik i krzesła - najlepiej składane - oraz zestaw biwakowych naczyń.

Jeżeli obozujecie w bardziej dzikim terenie czy też na polu namiotowym, gdzie nie ma miejsca do przyrządzania posiłków, warto zaopatrzyć się także w przenośną kuchenkę gazową - oczywiście typowo campingowym rozwiązaniem jest ognisko, jednak nie w każdym miejscu można je bezpiecznie rozpalić.
Z pewnością przyda się także odpowiednie oświetlenie - nawet jeżeli weźmiecie ze sobą ładowarki i powerbanki, nie warto polegać na latarkach w telefonach; campingowe lampki stworzą o wiele ciekawszy klimat i nie rozładują się. Światło przyciąga jednak insekty, w związku z tym warto zatroszczyć się o odpowiednią ochronę przed nimi - zarówno spraye przeciw komarom i kleszczom, jak i przydatną moskitierę, a także maść do stosowania na ukąszenia. Na wypadek innych niefortunnych zdarzeń przyda się domowa apteczka.   W przypadku wjazdu z dziećmi bardzo ważne jest także odpowiednie zaopatrzenie się w wytrzymałe, dostosowane do biwakowych realiów zabawki oraz gry. Bliskość natury powinna być najlepszym i niewyczerpanym źródłem zabaw, jednak na wypadek spadku weny czy też brzydkiej pogody warto zabrać ze sobą klocki, puzzle czy kilka planszówek.



Wyjątkowe wakacje pod gołym niebem

Wizja wyjazdu pod namiot z dziećmi, szczególnie bardzo wymagającymi kilkulatkami, może wydawać się wyzwaniem. W rzeczywistości jest to jednak naprawdę wyjątkowe rozwiązanie i niesamowita przygoda dla całej rodziny. Dzieci z pewnością wymyślą więcej ciekawych zabaw i znajdą więcej wyjątkowych skarbów na biwaku niż w hotelowym pokoju czy restauracji. Dodatkowo, dzięki stałemu przebywaniu na świeżym powietrzu zasną szybciej i grzeczniej niż kiedykolwiek.

Rodzinne biwakowanie wymaga właściwego i przemyślanego przygotowania; to prawda, trzeba wziąć ze sobą więcej potrzebnych rzeczy, które trudno byłoby dokupić na miejscu, z dala od miasta, jednak w zamian za to otrzymujecie możliwość niemal dowolnego wyboru widoku z sypialni, swobodę, spokój i niezapomniane wakacje pod gołym niebem.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-10-23
Wszystko ok, towar zamówiony zgodny z opisem
2024-10-12
Wszystko super. Szybka wysyłka. Towar Ok!
pixel