Kup teraz i zapłać za 30 dni z PayPo
Darmowa dostawa od 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przyrządy zaciskowe

( ilość produktów: 3 )

Przyrządy zaciskowe, znane również jako zaciski, to narzędzia używane w wspinaczce skalnej oraz w alpinizmie, które służą do zabezpieczania liny i asekuracji wspinacza. Mają one za zadanie zapewnić bezpieczeństwo podczas wspinaczki, umożliwiając zatrzymanie upadku w przypadku utraty równowagi. 

Przyrządy zaciskowe działają na zasadzie zatrzymywania liny w przypadku obciążenia, a następnie uwalniania jej po odpowiednim napięciu. Zasadniczo, składają się z dwóch lub więcej ruchomych elementów, które po zaciśnięciu na linie powodują wzrost tarcia, co z kolei prowadzi do zatrzymania się liny. Przyrządy zaciskowe, tzw. zaciski do lin są kluczowymi elementami wyposażenia wspinacza, zapewniającymi bezpieczeństwo. Są niezbędne także  w czasie wykonywania rozmaitych prac na wysokości, w przypadku niektórych górskich tras czy też wspinaczce sportowej. Nasza oferta obejmuje wyłącznie przyrządy zaciskowe do lin z atestami, od najbardziej uznanych producentów tego typu produktów alpinistycznych.

Zaciski do lin – dla kogo?

Zastosowanie zacisków do lin jest niezwykle szerokie. To prosty sprzęt, który często ratuje nam zdrowie lub życie w trudnych sytuacjach w czasie wypraw turystycznych, we wspinaczce zarówno na odkrytym terenie jak również na ściankach. Jego znaczenie jest nieocenione także w speleologii czy podczas eksplorowania jaskiń. Zaciski do lin to jednak także zastosowanie pozasportowe. W przypadku specjalistów pracujących na wysokościach i w branży dekarskiej tego pokroju sprzęt jest powszechnie wykorzystywany do konstruowania zabezpieczeń na najwyższym światowym poziomie i sprawnego przemieszczenia się na stanowiskach.

Atestowane przyrządy zaciskowe do lin – postaw na bezpieczeństwo

Proponowane przez nas zaciski i przyrządy zaciskowe do lin to produkty od najlepszych producentów w branży. Wybierając zapewniasz sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wygody w czasie pokonywania rozmaitych tras alpinistycznych, ale również w trakcie realizowania innych pasji lub po prostu codziennej pracy.  Przyrządy zaciskowe do liny są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego alpinisty. Bardzo często bezpieczeństwo podczas wspinaczki górskiej zależy często właśnie od nich. Odpowiednio dobrany przyrząd samozaciskowy pozwala na znaczne psychicznego komfortu poruszania się po drogach wspinaczkowych, jak również na wyznaczonych przestrzeniach, jak chociażby ścianki. Wybierz profesjonalne przyrządy zaciskowe zebrane w ofercie e-pamir.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4341 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Solidny sklep. Ekspresowa wysyłka
2024-06-28
Szybko, sprawnie, na najwyższym poziomie, podobnie jak zakupiony sprzęt
pixel