Kup teraz i zapłać za 30 dni z PayPo
Darmowa dostawa od 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty Meindl - trekkingowe, górskie

( ilość produktów: 10 )

Meindl – niemieckiego producenta nie trzeba chyba przedstawiać entuzjastom turystyki, to firma, która jest synonimem najwyższej jakości obuwia przeznaczonego do różnych form turystyki i nie tylko, bowiem buty Meindl należą do jednych z najpopularniejszych stosowanych w szeroko pojętym outdoorze. Firma od początku swojej działalności wytwarzała buty przeznaczone do różnych aktywności górskich, stąd zastosowany przez nią podział twardości podeszwy oraz odpowiednie linie obuwia.

Buty Meindl – podział na grupy

Do podstawowych grup zaliczyć tutaj należy kategorię Alpine – butów o dużej twardości podeszwy przeważnie C lub D: to typowo buty górskie Meindl przeznaczone do poruszania się w górach wysokich i przystosowane do używania z rakami półautomatycznymi lub automatycznymi. Przykładami są tu modele: Piz Palü GTX® czy Verte GTX®. Kolejna kategoria to Air Revolution z bardzo popularnym modelem Air Revolution 4.1. Dużą grupę stanowi MFS Memory Foam System – większości są to najpopularniejsze buty trekkingowe Meindl z reguły o twardości podeszwy B, które często spotykane są na szlakach. W tej grupie wymienić należy przede wszystkim: Paradiso MFS GTX® i Borneo MFS GTX®. Warto również wspomnieć o grupie Klasyczne, którą reprezentują modele: Jersey Pro czy Kansas GTX®.

Buty Meindl to nie tylko obuwie turystyczne czy górskie, niemiecka firma w swojej ofercie posiada wiele innych rodzajów, m.in. buty miejskie czy myśliwskie. Niewątpliwą zaletą butów Meindl są komfort, wygoda, a także legendarna trwałość i solidność.

MEINDL jest niemiecką firmą, która od ponad trzystu lat dominuje na rynku obuwia outdoorowego. Buty trekkingowe Meindl od wielu lat są bezkonkurencyjne w swojej kategorii.

Jakość

Każdy model wykonywany jest z niebywałą precyzją oraz dbałością o detale. Szczególnym uznaniem cieszą buty, które nadal wytwarzane są ręcznie. Topowe produkty od samego początku, aż do dziś produkowane są w fabryce znajdującej się w Kirchanschöring (Bawaria). Meindl szczególną uwagę zwraca na najwyższą jakość materiałów, z których szyte jest obuwie. Ich wygoda i niezawodność co roku potwierdzana jest poprzez przyznawanie marce licznych nagród oraz międzynarodowych wyróżnień. W ciągu ostatnich dwudziestu lat buty trekkingowe odnosiły wielokrotnie sukcesy w rankingach organizowanych przez czytelników branżowych czasopism takich jak: Bergsteiger, Outdoor Magazin czy Alpin, to tylko część sukcesów firmy Meindl.

Tradycja

Meindl jest rodzinną firmą wywodzącą się z niewielkiej miejscowości Kirchanschöring. Szewska tradycja sięga tam aż 1683 roku. Jej prekursorem był Petrus Meindl. Wiele lat później Lukas Meindl założył firmę działającą pod jego nazwiskiem (1928). Była to ograniczona terytorialnie działalność, która z czasem zaczęła rozszerzać się również na na inne obszary, a także na inny asortyment – odzież. Kiedy w 1948 roku syn Lukasa – Alfons pierwszy raz zaprezentował na targach obuwniczych własnoręcznie robione buty MEINDL, zachwycił publiczność upowszechniając markę i umożliwiając tym samym jej rozkwit.

Rozwój

Ciągły rozwój firmy oraz wzrost zainteresowania produktami MEINDL wymusił rozszerzenie produkcji. Z powodu braków wykwalifikowanej kadry pracowniczej w rodzinnym miasteczku, prace częściowo zostały przeniesione do sąsiednich krajów. Proces ten przypadał na lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku, wtedy też Meindl jako pierwszy na rynku wprowadził kategorie produktów oraz przygotował katalog. Zapoczątkowany wtedy podział podeszwy ze względu na twardość (A, B, C i D) do dziś pomaga w precyzyjnym doborze obuwia do indywidualnych potrzeb i rodzaju aktywności. Kunszt oraz zbierane latami doświadczenia bawarskich szewców zaprowadziły Huberta Hillmayera na Mt. Everest (1978 – jako członek wspieranej przez fabrykę wyprawy Everest-Lhotse-Expedition).

Innowacje

Meindl nigdy nie stronił od wprowadzania innowacji i udoskonalania technologii produkcji. Jako jeden z pierwszych producentów, odważnie wdrożył do swoich linii obuwia membranę Gore-Tex® (1981). Równolegle do eksperymentalnych prób zaimplementowania nowych materiałów, inżynierowie marki dopracowywali technologie Air-Active Meindl. Nowości przyjęły się na rynku na tyle dobrze, że pod koniec lat 90. z fabryki rocznie wypuszczanych było 750 tys. par butów. Początek 2 000 roku związany jest z wprowadzeniem zaawansowanego systemu dopasowania obuwia do indywidualnego kształtu stopy – znanym dzisiaj jako MFS.

Obecnie firmę Meindl tworzy ponad dwustu pracowników. Roczna przeciętna produkcja przekracza milion par obuwia wychodzących na rynek. Choć na przestrzeni lat metody produkcji bardzo się zmieniły, a rzemieślnikom pomagają maszyny to i tak, by wytworzyć najwyższej jakości buty trekkingowe należy wykonać około dwustu operacji. Głównym, a zarazem bardzo wymagającym materiałem produkcyjnym Meindla jest najwyższej jakości skóra. Stosowanie tego materiału obliguje firmę do posiadania fachowców o najwyższych kompetencjach i kwalifikacjach. Produkty marki Meindl obecne są w górach całego świata, na pustyniach Afryki i Azji, w dżunglach Ameryki Południowej oraz w australijskim buszu.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4343 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Jestem b.zadowolona z obsługi, z szybkości i zrozumienia potrzeb.Przede wszystkim z możliwości wymiany towaru.
2024-07-09
Szybko, sprawnie, zgodnie z ofertą
pixel