Kup teraz i zapłać za 30 dni z PayPo
Darmowa dostawa od 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jack Wolfskin – rozwój w imię ekologii.

2021-04-23
Jack Wolfskin – rozwój w imię ekologii.

„Naszą misją jest motywowanie ludzi do wyjścia i kontaktu z naturą, zdobywania nowych doświadczeń i cieszenia się z rodziną i przyjaciółmi”. Dobre motto dla marki outdoorowej, prawda?

Jack Wolfskin powstał 40 lat temu, by ułatwić ludziom odkrywanie przyrody, dzięki łatwo dostępnym i wysokiej jakości sprzętom, czy ubraniom outdoorowym. Jednak firma oprócz niezawodnego ekwipunku znana jest ze społecznej odpowiedzialności i ekologicznych działań. Założyciel przedsiębiorstwa - Ulrich Dausien na logo swojej marki wybrał łapę wilka. Nie przypadkowo. Rysunek idealnie odzwierciedla misję i charakter firmy - dzikość, wolność i bliskość natury. Zapraszamy do poznania tej marki.

Jakość

Firma kieruje się innowacyjnymi technologiami zapewniającymi długoterminową jakość produktów o nowoczesnym designie. Bez trwałych materiałów i odpornego na ekstremalne użytkowanie sprzętu outdoorowego, nie można mówić o ekologicznej marce. Dobry produkt nie popsuje się po kilku wypadach w góry, a służy przez lata. Dzięki temu nie trzeba kupować nowych elementów ekwipunku i w ten sposób nie zaśmiecać planety. A oto przecież chodzi marce Jack Wolfskin. Jednak to dopiero początek działań, jakie podejmuje firma, by żyć według zasad ekologii.

Bez chemikaliów

Ochrona lasów, rzek, jezior, pustyń i mórz jest jednym z naszych głównych priorytetów – takie podsumowanie działań firmy, można spotkać na ich głównej stronie internetowej. Jakie zabiegi mają zbliżyć markę do realizacji postawionego celu? 

Jack Wolfskin jest partnerem Bluesign® - w zakresie bezpiecznych i zrównoważonych procesów produkcyjnych. System ten narzuca najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa pracy, ochrony konsumentów, ochrony zasobów oraz zapobiegania zanieczyszczeniu wody i powietrza. Firma wybiera do współpracy dostawców, którzy również należą do projektu. W ten sposób zyskuje pewność co do sposobu wytwarzania tkanin oraz tego, że zakupione produkty spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa dla pracowników, a także wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska i zasobów.

Ale to nie koniec. Produkty Jack Wolfskin oraz komponenty od partnerów biznesowych spełniają wytyczne ZDHC (“Zero Discharge of Hazardous Chemicals”). Co to oznacza? To, że do produkcji nie używa się niebezpiecznych chemikaliów.  Mało tego, firma stworzyła Zieloną Księgę, która stanowi „Listę substancji objętych ograniczeniami” (RSL). Reguluje ona substancje i pozostałości w gotowych produktach, w tym we wszystkich tkaninach i wszystkich komponentach, takich jak guziki i zamki błyskawiczne. Aby te standardy mogły być zachowane, firma dba o regularne wyrywkowe kontrole fabryk poprzez testy ścieków.

Dla dobra zwierząt 

Jakie działania podejmuje firma Jack Wolfskin, by chronić zwierzęta?

  • Do produkcji butów używana jest wyłącznie skóra, która jest naturalnym produktem ubocznym przemysłu spożywczego i nie pochodzi od gatunków zagrożonych wyginięciem.

  • Puch użyty do produkcji kurtek pochodzi ze źródeł, które posiadają certyfikaty niezależnych organów, poświadczające, że pierz nie jest pozyskiwany od żywych zwierząt skubanych lub karmionych na siłę. 

  • Wełna merino wykorzystywana do produkcji ubrań pochodzi od sprawdzonych dostawców z certyfikatem RWS. Oznacza to, że na farmach opiekunowie owiec dbają o ich dobrostan i nie używają praktyk tj. mulesing. Jest to bolesna i okrutna metoda wycinania wełny z tylnych okolic ciał zwierząt. Firma Jack Wolfskin stanowczo sprzeciwia się takim technikom.

Ekologiczne rozwiązania

Od 2013 roku produkty wykonywane są z bawełny, która pochodzi z organicznych plantacji. Dostawcy muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, aby móc współpracować z Jack Wolfskin. Dlaczego jest to tak ważne? Przy uprawie zwykłej bawełny wykorzystuje się bardzo dużą ilość pestycydów oraz wody. To sprawia, że ubrania z tej rośliny są nie tylko nieekologicznie, ale i szkodliwe dla skóry. Z tych powodów firma postawiła na organiczne plantacje.

Marka słynie również ze stosowania recyklingu w produkcji asortymentu. Flagowym produktem jest kurtka przeciwdeszczowa. Nie tylko jej powłoka i podszewka wykonane są w 100% z poliestru z recyklingu, ale i wodoodporna membrana. Zrównoważony rozwój jest inspiracją do tworzenia nowych, bardziej ekologicznych produktów: tkanin polarowych, wypełnień syntetycznych, czapek czy rękawiczek.

Co można zrobić więcej? Na przykład korzystać w 100% z zielonej energii, a nawet częściowo ją wytwarzać dzięki fotowoltaice. Od 2012 roku firma przekonwertowała zasilanie we wszystkich lokalizacjach (Niemczech, Austrii i Szwajcarii) na energię elektryczną. Poza tym dzięki zmianom w logistyce dostaw Jack Wolfskin może pochwalić się również zmniejszoną emisyjnością CO2. 

Jesteśmy zawsze pełni podziwu dla firm, które na pierwszym miejscu stawiają zrównoważony rozwój oraz najwyższą jakość produktów. Tak, to możliwe, aby dobry sprzęt był ekologiczny! Z tego powodu w naszym sklepie znajdziecie wiele produktów od Jack Wolfskin.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4302 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
polecam
2024-05-05
Szybka wysylka, dobrze zabezpieczona. Polecam
pixel