Kup teraz i zapłać za 30 dni z PayPo
Darmowa dostawa od 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gregory: Historia i Filozofia marki

2021-02-23
Gregory: Historia i Filozofia marki

Jeśli interesujesz się ekologią, to z pewnością zakochasz się w filozofii tej amerykańskiej firmy specjalizującej się w plecakach trekkingowych oraz bardziej miejskich– Gregory. Ich produkty charakteryzują się unikalną geometrią, dopasowaniem i niestandardowymi technologiami systemów nośnych, dzięki którym plecak porusza się razem z ciałem. W swojej ofercie posiadają wiele modeli plecaków dedykowanych kobietom. Konstrukcje są specjalnie dostosowane do kobiecej anatomii, co jest zbawieniem dla bioder i pleców przy dłuższych wycieczkach.

Marka kieruje się filozofią: sam produkt o wysokiej wydajności i najwyższej jakości to za mało. Dla Gregorego ważne jest również tworzenie odpowiedzialnego biznesu. Jak wyglądają te słowa w praktyce? Zapraszamy do lektury!

Naprawiaj, a nie kupuj!

To najważniejsza zasada. Produkty Gregorego spełniają lub przekraczają rygorystyczne wymagania dotyczące wydajności (np. zużycia i trwałości) i podlegają polityce gwarancyjnej Gregory Lifetime Guarantee. Jak wiemy, im lepszy produkt, tym dłużej nam służy, dzięki temu nie musimy kupować nowych artykułów. W ten sposób dbamy o środowisko. Według statystyk, rocznie aż do 85 proc. tekstyliów trafia na śmietnik, dlatego warto naprawiać, a nie wymieniać na nowe. Z tego powodu firma Gregory stworzyła usługę dożywotniej gwarancji naprawy w serwisie. Aby ta działalność funkcjonowała sprawnie i skutecznie marka zainwestowała w lokalne serwisy, w których możemy szybko naprawić plecak po jego uszkodzeniu. W przypadku gdy nie ma możliwości jego naprawy lub plecak został maksymalnie wyeksploatowany, zostaje on poddany recyklingowi, a jego komponenty są wykorzystywane do innych naprawianych produktów. W ten sposób tysiące plecaków zyskało „nowe życie”!

Jakość to podstawa

Żeby system napraw plecaków mógł funkcjonować, trzeba najpierw stworzyć produkt przemyślany technologicznie. Gregory pracował nad nowymi procesami, które zagwarantują klientom późniejszą naprawę nawet po dużej eksploatacji. Całkowita wymiana produktu często jest zastępowana zwykłą wymianą małego komponentu. Firma prowadzi wiele testów zarówno w laboratorium, jak i w terenie, aby jak najlepiej dopasować rozwiązania technologiczne, będące przydatne w czasie wędrówek oraz później w czasie naprawy. 

Outdoor chce „zwrócić coś” środowisku

Firma Gregory zawsze chce więcej, dlatego przystąpiła do Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Przyrody. Organizacja przeznacza 100% swoich składek członkowskich na projekty ochrony, realizowane przez organizacje ochrony przyrody. W ten sposób outdoorowa marka chce, nie tylko oddać hołd naturze, ale wspierać ją, by jak najdłużej zachowała swój nienaruszony kształt. Wszystko w myśl zasady: Jeśli produkujesz artykuły outdoorowe, to jesteś zobowiązany do opieki nad przyrodą!  Firma dąży również do neutralności wobec emisji CO2. Ich celem jest zmniejszenie wpływu biznesu na emisję dwutlenku węgla. Działania, jakie podejmują dotyczą zarówno procesów produkcji, logistyki jak i pracy w biurze (brak plastikowych butelek, recykling, sposób przechowywania sprzętów, biura przyjazne czworonogom).

Logistyka dostaw w duchu fair play

Ekologia w firmie Gregory nierozerwalnie łączy się z filozofią fair play. Przedsiębiorstwo stworzyło nawet specjalny Kodeks Postępowania. Jest on obowiązujący nie tylko w samej firmie, ale i w przedsiębiorstwach współpracujących z Gregory. Gwarantuje on uczciwe traktowanie ich pracowników, bezpieczne warunki pracy oraz zobowiązuje do podjęcia kroków w celu ochrony ich lokalnego środowiska. Gregory sprawdza, czy u jego dostawców są utrzymywane określone standardy pracy, wliczając w to przestrzeganie przepisów pracy w danym kraju. 

Gregory to kolejna firma, która udowadnia, że duże przedsiębiorstwo może kierować się zasadami fair play oraz zarabiać w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Pokazuje innym, jak dzięki podejmowaniu decyzji, mających na celu ochronę przyrody, można rozwijać firmę w globalną markę. Markę, którą kochają i której ufają klienci na całym świecie. To wystarczające powody, dla których plecaki Gregory są dostępne w naszym sklepie!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4302 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
5*****
2024-05-22
polecam
pixel