Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Komperdell Hikemaster Powerlock to trzysegmentowe kije trekingowe, które świetnie sprawdzą się w czasie górskich wycieczek czy podczas przemierzania bezdroży, oferując wsparcie i odciążenie zwłaszcza w trudnym terenie o dużym nastromieniu. Idealne do długich, wyczerpujących marszów z plecakiem, kiedy zmuszeni jesteśmy do dźwigania całego ekwipunku. Wyposażone zostały w innowacyjny system blokowania Powerlock 3.0, który oparty jest o klips zaciskowy z płynną możliwością regulacji siły docisku. System ten bardzo dobrze funkcjonuje zimą i w przeciwieństwie do skręcanych systemów daje stuprocentową pewność zablokowania kijów w każdej sytuacji. Jest niesamowicie łatwy w użyciu i z powodzeniem może być obsługiwany nawet w grubych zimowych rękawicach.
Kije posiadają wygodną rękojeść Trek 170 grip, wykonaną z trwałego plastiku, która w miejscu styku dłoni z gripem wyścielona jest karbowanym materiałem piankowym dzięki któremu oferuje pewny chwyt, minimalizuje ryzyko ślizgania się spoconej dłoni - w przeciwieństwie do gumy - nie powodują odparzeń przy długotrwałym stosowaniu w wysokiej temperaturze. Ponadto anatomicznie wyprofilowane gripy bardzo dobrze leżą w dłoni, dając pewne oparcie w trakcie pokonywania trudniejszych odcinków.
Pętle nadgarstkowe z trwałej taśmy od wewnątrz wyścielonej miękkim i miłym w dotyku materiałem nie obcierają nawet w czasie całego dnia użytkowania kijów w upalny dzień. Posiadają możliwość regulacji, co pozwala na łatwe dostosowanie ich do wymaganego obwodu. Niewątpliwą ich zaletą jest również to, że są obszerne, co umożliwia zastosowanie ich na grubej rękawicy, czy rękawie zimowej kurtki.
Segmenty kijów Komperdell Hikemaster Powerlock wykonane zostały z wysokiej jakości, wytrzymałego i lekkiego stopu aluminium 7075-T6, który zapewnia im trwałość. Średnica poszczególnych tulejek wynosi 14, 16 i 18 mm, co sprawia, że płynnie, z lekkim oporem i bez zbędnego luzu wsuwają się jedna w drugą. Kije oferują bardzo dobry zakres regulacji od 105 cm do 140 cm, co oznacza, że mogą być stosowane przez niższe osoby. Złożone osiągają 64 cm dając przytroczyć się do plecaka lub - w przypadku lotu - odpowiednio zabezpieczone mieszczą się wewnątrz większych plecaków (60-70 l).
Końcówka wykonana z węglika wolframu jest twarda i odporna na ścieranie, dzięki czemu zapewnia trwałość. Kije standardowo wyposażone zostały w komplet talerzyków Vario Trekking Basket, które nadają się do używania w okresie letnim. W przypadku poruszania się w terenie górskim zimą istnieje możliwość dokupienia talerzyków zimowych Vario Winter.
Cechy kijów Komperdell Hikemaster Powerlock:
- Pomagają stabilizować równowagę, odciążają stawy i pozwalają zaoszczędzić energię
- Zewnętrzny, niezawodny system blokowania Powerlock 3.0
- Profilowany grip z piankowym wyścieleniem
- Trwała wolframowa końcówka
- Talerzyki trekkingowe w zestawie
- Wyprodukowane w Austrii
- Waga: 522 g para
Ilość segmentów: | 3 |
Materiał zewnętrzny: | Aluminium 7075-T6 |
Długość po złożeniu: | 64 cm |
Maksymalna długość: | 140 cm |
Rękojeść: | Trwały plastik powleczony pianką |
System blokowania: | Powerlock 3.0 |
Waga: | 522 g para |