Kup teraz i zapłać za 30 dni z PayPo
Darmowa dostawa od 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Arc'teryx Academy

Arc'teryx Academy - czy warto?

 

Idea imprezy jest prosta - przekazać jak najwięcej 'know how' o świecie gór w jak najprostszy sposób. Namacalnie - tak by każdy mógł sam spróbować. Wykładowcami są ludzie, którzy odnoszą w tym światku niewątpliwie sukcesy. Można zatem w jednym miejscu spotkać ambasadorów marki Arc'teryx, a także wielu wykwalifikowanych przewodników górskich.

 

 

Czego uczą?

 

Zakres proponowanych szkoleń jest bardzo szeroki. Orientacja w terenie, podstawy wspinaczki skalnej, techniki poruszania się po lodowcu - to podstawowe zagadnienia, które zostały przybliżone na kursach. Chętni mogli zmierzyć się również z: zaawansowanymi technikami wspinaczki skalnej, wielkościanowej, a także alpinizmem technicznym z nocnym biwakiem na lodowcu włącznie. Także narciarze, zwłaszcza Ci którzy wchodzą na szczyt o własnych siłach, mogli znaleźć coś dla siebie.

 

 

 
Szkolenia... i co jeszcze?

 

Arc'teryx Academy świetna okazja do spotkania setek osób, których łączy ten sam pierwiastek pasji. To miejsce gdzie zapomniane marzenia znów mają okazję rozkwitnąć, oraz czas kiedy można zebrać garść inspiracji od najlepszych. Wieczory poświęcone są na seminaria o tym jak dbać o sprzęt, jak zachować się w sytuacjach skrajnych, jak podjeść logistycznie do bardziej skomplikowanych wypraw. Nie brakuje również rozrywki w formie pokazów filmów o tematyce górskiej.

 

 

Jak się za to zabrać?

 

Termin zapisów oraz liczbę uczestników podaje Arc'teryx na swojej oficjalnej stronie arcteryx.com lub arcteryxacademy.com. Mamy wybór spośród około 50 szkoleń, szeroki wachlarz w stosunku do naszych możliwości. Szkolenia znikają szybciej niż świeże bułeczki w piekarni. 

 

Subiektywnie?

 

Szkoła Arc'teryxa była moim małym marzeniem, uważam że jest to świetne miejsce z możliwością zdobycia praktycznej wiedzy. Organizatorzy imprezy oraz firmy wspierające zapewniają możliwość testowania swojego sprzętu, nauki jego obsługi czy renowacji. Była to okazja do spotkania i rozmów z ludźmi z różnych miejsc świata i wymiany zdań. Miejsce spotkania - Chamonix - kolebka światowego alpinizmu. Czego chcieć więcej...
Paweł Zawadzki
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4313 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko w jak najlepszym porządku.
2024-05-18
Szybko, sprawnie, bezproblemowo. Polecam.
pixel